Rekonstrukcja paznokci

Rekonstrukcja paznokci 2017-05-24T12:16:20+00:00

REKONSTRUKCJA PAZNOKCI NA STOPACH

Rekonstrukcja paznokcia

Zdarza się, że nasz paznokieć ulega uszkodzeniu. Upadek ciężkiego przedmiotu na stopę może spowodować uszkodzenie paznokcia. Także zmiany chorobowe sprawiają, że paznokieć nie wygląda dobrze i nie chroni palca przed uszkodzeniami mechanicznymi. W takim wypadku wykonuje się rekonstrukcję paznokcia.

Czym wykonuje się rekonstrukcję paznokcia

Rekonstrukcję paznokcia wykonuje się specjalnymi, podologicznymi żelami lub masami plastycznymi. Uzupełnia się nimi brakujące fragmenty płytki paznokciowej. Preparaty zawierają substancje przeciwgrzybicze, które zabezpieczają paznokieć i macierz paznokcia podczas noszenia rekonstrukcji. Warto zauważyć, że rekonstrukcja jest tymczasowa i nie leczy ona schorzeń typu grzybica czy onycholiza.

Rekonstrukcja a uszkodzenie mechaniczne paznokcia

Jeżeli nasz paznokieć uległ uszkodzeniu z powodu uderzenia, rekonstrukcja będzie idealnym zabiegiem, który pozwoli na komfortowe chodzenie. Dodatkowym efektem rekonstrukcji jest efekt estetyczny – paznokieć poddany rekonstrukcji wygląda o wiele lepiej. Często po wykonaniu rekonstrukcji jest możliwość pomalowania paznokcia lakierem.

Często po uderzeniu w paznokieć tworzy się krwiak podpaznokciowy. W takim wypadku należy oczyścić krwiak i paznokieć. Jeżeli długość płytki jest odpowiednia, można wtedy wykonać rekonstrukcję.

OFERTA ZABIEGÓW

GODZINY OTWARCIA

Pon – pt 9:00 – 17:00
Sob umówione wizyty
Nd nieczynne

+48 505 064 273

GABINET

Umów się na wizytę

W poniższym formularzu możesz umówić się na wizytę bądź wysłać zapytanie. Czekamy na wiadomość od Ciebie. Naszą misją jest pomagać.