Modzele

Modzele 2017-05-24T13:39:58+00:00

USUWANIE MODZELI

Modzele, to zmiany skórne, które są bardzo podobne do odcisków. Na co dzień nie powodują zbytniego dyskomfortu. Powstają najczęściej u osób przeciążających stopy(np. chodzenie na obcasach). Nieleczone modzele potrafią wywołać stan zapalny. Osoby z cukrzycą i chorobami układu krążenia powinny zwrócić szczególną uwagę na to schorzenie. 

Jak powstają modzele?

Modzele tworzą się w miejscach, które narażone jest na największe obciążenie. Nacisk ten powoduje, że naskórek obumiera i tworzy się warstwa rogowa skóry, która nie złuszcza się. Warstwa rogowa zaczyna narastać. W ten sposób powstaje modzel. Są to żółtawe bądź szarawe zgrubienia na podeszwie stopy. 

Rozpoznanie modzela

Pierwszym etapem terapii jest zbadanie, czy na stopach wystąpiły modzele czy odciski. W odróżnieniu od odcisków, modzele są bardziej rozlane na większej powierzchni stopy. Odciski są skupionymi, punktowymi hiperkeratozami. Druga różnica znajduje się w budowie modzelu. Modzel nie zawiera trzpienia keratynowego(tzw. trdzeń). To sprawia, że pacjent z modzelami nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Modzele są dla nas pierwszym znakiem, że nasz chód bądź obuwie powinny ulec zmianie. Nieprawidłowa postawa, za ciasne buty, przeciążanie stopy – jest to tylko kilka powodów powstawania modzeli, które nieleczone, mogą doprowadzić do zwyrodnienia stopy.

Terapia na modzele

Terapia na modzele jest prostym zabiegiem. Wystarczy do tego jedna wizyta. Podolog odciąża miejsca zrogowacenia i dodatkowo zabezpiecza skórę odpowiednimi preparatami.

OFERTA ZABIEGÓW

GODZINY OTWARCIA

Pon – pt 9:00 – 17:00
Sob umówione wizyty
Nd nieczynne

+48 505 064 273

GABINET

Umów się na wizytę

W poniższym formularzu możesz umówić się na wizytę bądź wysłać zapytanie. Czekamy na wiadomość od Ciebie. Naszą misją jest pomagać.