Metoda Arkady

Metoda Arkady 2017-05-24T14:36:13+00:00

METODA ARKADY WROCŁAW

Najlepsza terapia na wrastające paznokcie – metoda Arkady

Wrastanie paznokci lub wkręcanie paznokci to jeden z najbardziej nieprzyjemnych problemów związanych z palcami u stóp. Ucisk płytki paznokciowej na wały okołopaznokciowe powodują dyskomfort, ból oraz problemy z normalnym poruszaniem się. Problem ten dotyka aż 30% populacji.

Wrastające paznokcie wymagają jak najszybszej terapii, czyli najlepiej już wtedy, gdy tylko zauważymy, że płytka źle rośnie lub sprawia ból. Brak terapii wrastających paznokci doprowadza do pogłębienia problemu. W naszym gabinecie wykonujemy zabieg rewolucyjną Metodą Arkady. Jest to terapia, dzięki której już po 60 minutach odczujesz ulgę. W przeciwieństwie do klamer, Metoda Arkady nie jest terapią trwającą 6 do 24 miesięcy.

Na czym polega zabieg?

Terapia wrastających paznokci metodą Arkady należy do najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposobów. Przynosi natychmiastową ulgę w bólu, którą pacjenci zauważają już w trakcie zabiegu.

Metoda Arkady powstała z potrzeby, ponieważ chirurgiczne leczenie wrastających paznokci było nie tylko nieskuteczne (zazwyczaj doprowadzało do nawrotu problemu), ale również bolesne i wymagało przynajmniej kilkutygodniowej rekonwalescencji. Ze względu na to, że z problemem wkręcających się paznokci walczy coraz więcej osób, zaczęto poszukiwać  innych rozwiązań, które byłyby skuteczniejsze i mniej inwazyjne. Tak powstała tzw. kostka Arkady.

Leczenie przy pomocy kostki Arkady polega na stabilizacji palca oraz nadaniu płytce paznokcia odpowiedniej (zdrowej) pozycji. Optymalnie ułożona płytka jest zachowywana w tej pozycji za pomocą  żywicy akrylowej. Akryl nakłada się bezpośrednio na płytkę i formuje się go w taki sposób, by paznokieć zachował zdrowy kształt i odpowiedni tor wzrostu. Dzięki temu w przyszłości już więcej nie dochodzi do wrastania płytki w wał paznokciowy.

Żywica akrylowa jest specjalnie opracowanym tworzywem zawierającym m.in. srebro. Dzięki temu posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, a dodatkowo wygląda estetycznie i naturalnie na płytce paznokcia.

Skuteczność

Metoda Arkady jest w  tym momencie najbardziej skuteczną metodą na rynku. W większości przypadków wystarcza wykonanie zaledwie jednego zabiegu, by uzyskać gwarancję, że płytka w przyszłości już nie będzie ponownie wrastać, powodując ból i stany zapalne. W niektórych przypadkach, gdzie paznokieć jest wyjątkowo krzywy lub zwinięty, zaleca się wykonanie korekty co jakiś czas. Najczęściej ma to miejsce u pacjentów z genetyczną skłonnością do wrastania paznokci.

Bezpieczeństwo

Metoda Arkady jest również jedną z najbardziej bezpiecznych metod. W przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania paznokcia, nie jest metodą ingerującą w ciało pacjenta. Co ważniejsze, po wyleczeniu wrastającego paznokcia metodą Arkady można od razu powrócić do normalnego funkcjonowania. Nie ma problemów z chodzeniem, żadnego uczucia dyskomfortu, a ból związany ze wcześniejszym wbijaniem się płytki w wał paznokciowy – automatycznie znika.

Metoda Kostka Arkady a inne metody

Porównując  metodę Arkady z innymi sposobami leczenia, jak chirurgiczne wycinane kawałka płytki lub całkowite usuwanie paznokcia czy zakładanie tzw. klamry na wrastające paznokcie, możemy dojść tylko do jednego wniosku. Metoda Arkady jest najlepsza pod względem trwałości otrzymanego efektu, skuteczności i bezpieczeństwa. Warto też podkreślić, że tę metodę możemy stosować w niemalże każdym przypadku – także u paznokci kruchych i bardzo zdeformowanych. Wysoka skuteczność metody Arkady jest  spowodowana głównie tym, że leczenie działa na całą powierzchnię paznokcia, a nie jak np. w przypadku klamry – tylko na jego część.

Pacjenci przychodzący do nas na leczenie wrastającego paznokcia metodą Arkady są zaskoczeni efektami zabiegu. Choć wcześniej nie dowierzali, że tak dotkliwy problem można rozwiązać w ciągu jednej wizyty – teraz zaczynają doceniać innowacyjność tej metody.

OFERTA ZABIEGÓW

GODZINY OTWARCIA

Pon – pt 9:00 – 17:00
Sob umówione wizyty
Nd nieczynne

+48 505 064 273

GABINET

Umów się na wizytę

W poniższym formularzu możesz umówić się na wizytę bądź wysłać zapytanie. Czekamy na wiadomość od Ciebie. Naszą misją jest pomagać.